Националите в класическата борба до 20 г. са на лагер в Аман (Йордания) преди световното първенство

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
11:19, 08.08.2023
Чете се за: 02:02 мин.
националите класическата борба лагер аман йордания световното първенство
Снимка: БФ борба

Националите в класическата борба до 20 г. заминаха на лагер в Аман (Йордания) по покана на домакините преди световното следващата седмица (14 - 20 август).

97 кг Калоян Иванов "Левски", София

Първенството бе отнето от Полша преди около три седмици, заради спънки, които бяха създавани на Русия за участието на техните състезатели в шампионата. Причината - ситуацията в Украйна.

Още през месец април Международната федерация взе решение да допусне представителите на Сборная до големите състезания, като неутрални.

Независимо от това през юни Испания също създаваше проблеми за руските борци за европейското до 20 г. в Сантяго де Компостела. Домакините отказаха да издадат визи на цялата делегация, но три дни преди схватките решиха да направят компромис и обявиха, че ще им бъдат дадени по бързата процедура.

Руската страна обаче отвърна, че заради първоначалното решение на испанците, техните състезатели не са тренирали достатъчно и не са във върхова форма, затова отказаха да заминат.

Чете се за: 01:50 мин.
Коко Гоф получи "геврек" във втория сет, но си проправи път към четвъртия кръг на турнира от сериите WTA 1000 в Рим
23:25, 11.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
АПОЕЛ Никозия с Георги Костадинов станаха футболни шампиони на Кипър за 29-и път
23:18, 11.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
България определи състава си за първия турнир от Лигата на нациите по волейбол при жените
23:10, 11.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Челси се изравни с Нюкасъл на седмата позиция във Висшата лига след победа с 3:2 като гост срещу Нотингам Форест
22:47, 11.05.2024
Георги Дерменджиев: Когато дойдох, исках да има точно такъв колектив и всички да си вярват
22:40, 11.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Стамен Белчев: Доволен съм от това, което показаха футболистите през голямата част от мача
22:35, 11.05.2024
СЕМ: Оценките и внушенията на акад. Денков са недопустими