Националките ни по бокс се хвърлят днес за нови победи на световното първенство

националките бокс хвърлят победи световното първенство
Снимка: БФ бокс
10:45, 21.03.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Севда Асенова, Златислава Чуканова и Светлана Каменова ще се хвърлят днес за нови зрелищни победи на световното първенство в Ню Делхи. Националките ни ще се качат на ринга в индийската столица, в преследване на място на четвъртфиналите на шампионата на планетата.

Програмата за нашите момичета ще открие Севда Асенова. Бронзовата медалистка от световното първенство миналата година и действаща европейска шампионка ще се изправи срещу Ингрид Гомес от Мексико. Мачът в категория до 48 килограма е четвърти в ранната сесия на ринг Б и се очаква да се проведе около 11:15 часа.

Три срещи по-късно Светлана Каменова ще боксира с представителката на Тайланд – Нилаван Течасеуп. Срещата е в категория до 57 килограма и се очаква да започне около 12:00 часа.

Програмата за нашите ще затвори Златислава Чуканова. В категория до 50 килограма тя ще срещне световната вицешампионка Ингрит Валенсия от Колумбия. Двубоят е трети в късната сесия и се очаква да започне около 15:00 часа.

Още Спорт

Арда и ЦСКА 1948 поделиха по точка след нулево равенство
19:44, 20.05.2024
Чете се за: 01:52 мин.
Хиляди приветстваха Надал при завръщането му в Париж (ВИДЕО)
Чете се за: 01:22 мин.
Тодор Алексиев получи почетен знак на Пазарджик "За граждански принос"
17:43, 20.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Победи и за останалите български тенисисти на турнира от категория J500 на ITF в Милано
17:38, 20.05.2024
Чете се за: 00:42 мин.