Над 100 деца от осем отбора се включиха във футболен турнир в Кърджали, посветен на стотната годишнина на БФС

100 деца осем отбора включиха футболен турнир кърджали посветен стотната годишнина бфс
Снимка: БФС
12:27, 14.06.2023
Чете се за: 01:15 мин.

Над 100 деца от осем отбора се включиха в турнир в Кърджали, посветен на 100-годишнината на Българския футболен съюз (БФС). Златните медали спечели първият тим на ФК Арда 1924, който се наложи на финала над ФК Крумовград с 2:1.

Бронзовите медали останаха за втория състав на Арда, спечелил срещу ФК Кърджали с 3:1. В сблъсъка за петото място ФК Монек (Широко поле) победи Арда 999 след изпълнение на дузпи, а седмата позиция зае вторият отбор на ФК Кърджали, надделял над третия състав на клуба.

Турнирът бе проведен на терените на игрищата на спортен комплекс "Горубсо", като Българският футболен съюз е обезпечил състезанието с осигуряване на терени, съдии, футболни топки и медали за участие.

В сезона на отпуските: "Пътна полиция" с две акции през лятото
От БСП призоваха НС да приеме декларация във връзка с антибългарските прояви в РСМ