Наполи грабна титлата в Италия след равенство в Удине

23:37, 04.05.2023
Чете се за: 02:22 мин.
наполи грабна титлата италия равенство удине
Снимка: БГНЕС

Наполи спечели титлата в Серия А. Двубоят между Удинезе и Наполи от 33-ия кръг на Серия А завърши при резултат 1:1. Спечелената точка математически гарантира първата позиция в класирането за възпитаниците на Лучано Спалети.

Домакините изненадаха лидера в класирането и поведоха в резултата в 13-ата минута. Санди Ловрич стреля от вътрешността на наказателното поле в горния десен ъгъл.

След почивката гостите заиграха далеч по-офанзивно и атаките им се отплатиха в 52-рата минута. Виктор Осимен овладя отбита топка в наказателното поле и изравни резултата. С този гол нигериецът изравни Джордж Уеа в листата за най-много попадения в Серия А, дело на африканец - 46 гола.

Наполи си осигури първото място в подреждането, като към момента неаполитанци имат 80 точки. Удинезе се намира на 12-ото място в таблицата с 43 точки.

Наполи печели трета титла в историята си и първа титла от сезон 1989/1990. Нито един тим на юг от Милано или Торино не е печелил италианското футболно първенство откакто Рома ликува с трофея през 2001 година. Рома е и тимът, чакал най-дълго да се завърне на върха - цели 41 години между 1942 и 1983 г. Лучано Спалети пък е най-възрастният треньор, печелил Скудетото в Серия А - 64 години и 58 дни.

В друг шампионатен мач, игран по същото време Емполи победи Болоня с 3:1.