Наполи записа шеста поредна победа в Серия "А" след класика срещу Кремонезе

Борил Гочев
08:47, 13.02.2023
Чете се за: 01:40 мин.
наполи записа шеста поредна победа серия класика кремонезе

Лидерът в италианската Серия "А" Наполи продължава да крачи уверено към своята първа титла от над 30 години, след като в среща от 22-ия кръг спечели с класическото 3:0 у дома срещу последния в подреждането Кремонезе.

По този начин "партенопеите" взеха частичен реванш от този съперник след отпадането си от турнира за Купата на Италия преди по-малко от един месец.

На "Естадио Диего Армандо Марадона" домакините доминираха и закономерно стигнаха до първия гол в 22-та минута дело на грузинската звезда Хвича Кварацхелия.

Футболистите на Лучано Спалети продължиха да бъдат по-добри на терена и в 65-та минута голмайсторът Виктор Осимен удвои аванса на Наполи, разписвайки на опразнена врата след асистенция Ким Мин-Джае.

До края на срещата остана време и за Елиф Елмас да се запише сред голмайсторите, оформяйки крайното 3:0 с попадение в 78-та минута.

В класирането Наполи води убедително с 16 точки пред втория Интер, докато Кремонезе остава на дъното с едва 8 пункта и без нито една победа от началото на сезона.