Нефтохимик 2010 надви ЦСКА като гост и намали изоставането си в полуфиналите на НВЛ

Борил Гочев
19:33, 15.04.2023
Чете се за: 01:57 мин.
нефтохимик 2010 надви цска гост намали изоставането полуфиналите нвл
Снимка: БТА

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 записа първата си победа в полуфиналната серия на НВЛ срещу ЦСКА, след като надигра с 3:1 (20:25, 25:22, 25:20, 25:22) "червените" като гост в третия сблъсък между двата тима.

По този начин момчетата на Атанас Петров намалиха на 1-2 победи своето изоставане в серията, но ще се нуждаят от успехи и в следващите два мача, ако искат да се класират за финала.

Двубоят в столичната зала "Христо Ботев" започна отлично за домакините от ЦСКА, които макар и без своя наставник Александър Попов край страничната линия спечелиха първата част след 25:20. В отсъствието на Попов, който беше на трибуните заради наказание, "армейците" бяха водени от Александър Симеонов.

След загубената първа част обаче гостите от Бургас намериха своя ритъм и взеха следващите три, за да запазят живи своите надежди за участие в спора за титлата.

Най-резултатен за победителите стана Аксел Трухчев с 23 точки, а за домакините от ЦСКА Димитър Димитров реализира 18.

Серията продължава с още един мач в София утре вечер (16 април) от 20.00 часа, като при успех за "червените" те ще се класират за големия финал, а победа за Нефтохимик 2010 ще изпрати сблъсъка в решителен пети мач в Бургас.