Никол Тодорова спечели сребро във финала на лента на световното по художествена гимнастика за девойки

Борил Гочев
17:23, 09.07.2023
Чете се за: 01:57 мин.
никол тодорова спечели сребро финала топка световното художествена гимнастика девойки
Снимка: БФХГ, Анна Недкова

Българската гимнастичка Никол Тодорова спечели сребърен медал във финала на лента на световното първенство по художествена гимнастика за девойки в Клуж-Напока, Румъния.

Младата ни грация, която влезе в надпреварата с трети резултат от квалификациите, отново изигра смело и уверено своята композиция, за която първоначално получи 28.900 точки.

От българския щаб обаче подадоха контестация и в крайна сметка оценката на нашето момиче бе повишена на 29.400 пункта, което всъщност донесе и сребърния медал за Никол.

Шампионка в надпреварата стана представителката на Полша Лилиана Левинска, а с бронз се окичи Мишел Несторова от Узбекистан.

По този начин България вече имат пет медала във витрината си от втория в историята шампионат на планетата за девойки, като още вчера ансамбълът ни спечели златните медали в многобоя, а освен това помогна на страната ни да стигне и до триумф в отборната надпревара.

В рамките на днешния ден пък Елвира Краснобаева вече грабна титлата във финала на топка, а ансамбълът заслужи сребро в спора за отличията на пет въжета. До края на деня Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Ванеса Емилова ще играят и на финала на пет топки.

Над 3 часа се чака за влизане от Сърбия в България през "Калотина"
Виктория Коева: За нас да играем на световното първенство по волейбол до 19 г. е привилегия и предизвикателство