Никола Цолов се нареди 15-и в спринтовото състезание на "Силвърстоун" от Формула 3

Борил Гочев
от Борил Гочев
13:33, 08.07.2023
Чете се за: 01:57 мин.
никола цолов нареди спринтовото състезание силвърстоун формула

Българският пилот Никола Цолов завърши на 15-о място в спринтовото състезание на пистата "Силвърстоу" във Великобритания, която е домакин на 6-ия кръг от сезона във Формула 3.

Надпреварата на легендарното трасе бе белязана и от сериозен дъжд, който дори отложи старта с 10 минути, а в хода на надпреварата отново обърка сметките на част от състезателите.

Никола потегли 23-и и беше един от първите, които решиха да сложат мокри гуми, когато на пистата започна да вали.

Малко по-късно останалите пилоти също преминаха през бокса, като това помогна на българина за момент дори да се озове в топ 10 пет обиколки преди края и изглеждаше, че има шанс да запише първите си точки в своя дебютен сезон във Формула 3.

За съжаление, в последните турове пилотът на АРТ Гран при отстъпи няколко позиции и в крайна сметка пресече финала 15-и.

Победител в състезанието стана аржентинецът Франко Колапинто, за когото това бе първи успех през кампанията, а до него място на подиума заслужиха още лидерът в генералното класиране Габриел Бортолето и Кристиан Менсъл.

Уикендът на "Силвърстоун" във Формула 3 продължава в неделя (9 юли) с основната надпревара, която трябва да стартира в 10.20 часа българско време.

Aniventure Comic Con 2023 се провежда в София (СНИМКИ)
Политическа криза в Нидерлания: Очаква се Марк Рюте да връчи оставката си на краля