Николай Русев с историческо 11-о място на Световната купа по спортно катерене в Солт Лейк Сити

николай русев историческо световната купа спортно катерене солт лейк сити
от БНТ , Източник: БФКА
15:21, 05.05.2024
Чете се за: 01:22 мин.

Николай Русев постигна рекордното в историята на българското спортно катерене 11-о място на Световната купа за мъже и жени в Солт Лейк Сити.

Състезанието в дисциплината боулдър се проведе между 3 и 5 май, а в него участваха още двама българи. При мъжете Слав Киров също се представи силно, влизайки в полуфиналите, където се нареди 13-и. В надпреварата при дамите пък Александра Тоткова финишира на 47-а позиция.

За националите на България по спортно катерене това бе последна проверка преди олимпийската квалификация в Шанхай, която ще се проведе между 16 до 19 май.

Междувременно в Грац, Австрия се проведе Европейска купа в дисциплината боулдър за юноши и девойки.

Най-добро класиране постигна Валисия Мей при девойките U18, която зае 10-о място. Още трима български състезатели намериха място сред първите 30 – в групата U16 Ида Христоскова зае 15-о място при девойките, а Денис Бечев завърши 20-у при юношите. В групата U18 Иван Русев е 24-и при юношите.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ПСВ Айндховен триумфира за 25-и в историята с титлата в Ередивизи
Йоана Илиева ще се изправи срещу представителка на Алжир в първия си двубой на турнира от сериите Гран при в Сеул