Норвегия спечели шафетата от Световната купа по биатлон в САЩ, България завърши на 16-о място

Норвегия спечели малкия кристален глобус с 550 точки.

норвегия спечели шафетата световната купа биатлон сащ българия завърши
Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
08:31, 09.03.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Норвегия спечели щафетата на 4 по 7.5 километра за мъже от Световната купа по биатлон в американския зимен център Солджър Холоу.

Стурла Холм Лагрейд, Тарей Бьо, Йоханес Тингнес Бьо и Ветле Кристиансен изминаха трасето за общо време от 1:13.12.4 час, след използваха 5 допълнителни патрона. Лагрейд започна много лошо състезанието, въртя три наказателни обиколки и предаде едва 18-и. Но след това Тарей Бьо изкачи тима до третото място, а брат му Йоханес Тингнес Бьо и Кристиансен бяха безупречни, за да донесат успеха на тима.

На второ място финишира Италия с пасив от 26.5 секунди, а на трето е Германия на 27.3 секунди. Двата тима използваха по 8 допълнителни патрона и не допуснаха наказателна обиколка.

Световният шампион Швеция се нареди на пета позиция.

Това беше последната щафета за сезона и Норвегия печели малкия кристален глобус с 550 точки, пред Германия с 330 и Италия с 290 точки.

България в състав Благой Тодев, Владимир Илиев, Антон Синапов и Васил Зашев завърши на 16-о място с 10 допълнителни патрона, една наказателна обиколка и на 6:00.0 минути след Норвегия. Тодев започна отлично състезанието, след което Илиев влезе в допълнителен рунд, а на последните два поста Синапов и Зашев не успяха да наваксат.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Още Спорт

Участието на щангистите ни в Париж 2024 е подсигурено, но не знам как ще излезем от тази криза, алармира Антон Коджабашев
13:47, 16.05.2024
Чете се за: 08:07 мин.
Виктория Томова загуби от втората поставена Кейти Боултър на осминафиналите в Париж
Чете се за: 01:07 мин.
Министър Георги Глушков и редица именити спортисти бяха гости на премиерата на филма за волейболен клуб Левски „История на бъдещето“
11:21, 16.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.