Ню Йорк Рейнджърс вкара шест гола на Сиатъл за четвърти пореден успех в НХЛ

йорк айлъндърс победи йорк рейнджърс кайл палмиери две попадения успеха
от БНТ , Източник: БТА
09:37, 11.02.2023
Чете се за: 03:07 мин.

Ню Йорк Рейнджърс победи Сиатъл с 6:3 в мач от от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) след попадение на Владимир Тарасенко при дебюта му и по един гол и асистенция за Каапо Како и Винсънт Трочек. Успехът бе четвърти пореден за домакините.

Райън Линдгрен също добави едно попадение и асистенция, а Джейкъм Друба и Мика Зибанеяд също се разписаха за Рейнджърс, които са в серия от пет поредни домакинки победи. Вратарят Игор Шестьоркин направи 26 спасявания.

Оливер Бьоркстранд се отчете с гол и асистенция, а Брандън Танев и Джаред МакКан също отбелязаха за Сиатъл, който загуби и трите си мача срещу отборите от Ню Йорк през седмицата.

Чикаго се справи у дома срещу Аризона с 4:3 след продължение в друга среща от вечерта, а победният гол бе дело на Кейлъб Джоунс в добавеното време. Андреас Атанасиу реализира едно попадение и добави две асистенции за Блекхоукс, а Колин Блекуел и Сет Джоунс също реализираха за домакините.

Клейтън Келър се отчете с гол и две асистенции за Аризона, чийто вратар Конър Инграм направи 40 спасявания.

Торонто надделя над Кълъмбъс с 3:0 като гост. Джон Таварес вкара на два пъти, а Иля Самсонов отрази 30 удара към него, за да прекъсне Торонто серията си от три поражения като гост. Пиер Енгвал добави едно попадение, а Мич Марнър две асистенции за успеха.

Йонас Корписало се отличи с 41 спасявания за Кълъмбъс, който допусна четвърта поредна загуба.

Победа като гост постигна и Питсбърг над Анахайм с 6:3 в друг мач от НХЛ. Пиер-Оливие Джоузеф реализира два гола и една асистенция за успеха, а Евгени Малкин добави две асистенции, ставайки третият хокеист в клубната история, който достига 1200 точки.

Каспери Капанен и Брайънт Ръст се отчетоха с по едно попадение и асистенция за втория пореден успех на Питсбърг и трети от последните пет мача на тима.

Мейсън МакТавиш записа гол и асистенция, а Тревър Зеграс и Джон Клингберг също се разписаха за Дъкс.

Чете се за: 01:30 мин.
Габриел Донев и Симон-Антони Иванов ще играят на четвъртфиналите на турнира по тенис в Куршумлийска баня
Чете се за: 01:55 мин.
Кристиано Роналдо е спортистът с най-високи доходи за 2024 година, съобщи "Форбс"
18:13, 16.05.2024
Чете се за: 03:47 мин.
Георги Иванов и Христо Стоичков взеха участие в звезден турнир преди Конгреса на ФИФА в Тайланд
17:57, 16.05.2024
Чете се за: 01:45 мин.
Калояна Налбантова завоюва титлата на международен турнир по бадминтон за юноши и девойки в Свиленград
17:48, 16.05.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Вратарят Александър Нюбел не е очаквал да бъде в списъка на Германия за Евро 2024
17:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Томи Пол надигра Хуберт Хуркач в три сета и ще играе на полуфиналите на Мастърс турнира в Рим
17:28, 16.05.2024
Волейболистите на ЦСКА с убедителна победа в Разлог
Капитанът Шаренкапова преди евроквалификацията със Сърбия: Трябва да се борим през целия мач