Гардът Шай Гилджъс-Алекзандър бе най-резултатен за Оклахома с 31 точки,

оклахома надигра шарлът дома оглави западната конференция нба
от БНТ , Източник: БТА
11:53, 03.02.2024
Чете се за: 03:12 мин.

Отборът на Оклахома Сити Тъндър излезе начело в класирането на Западната конференция след домакинска победа със 126:106 над тима на Шарлът Хорнетс.

"Гръмотевиците" поведоха с 20 точки аванс още след края на първата четвърт, а в началото на последната авансът им достигна и до 35, преди в края гостите да направят поражението си малко по-почетно.

Гардът Шай Гилджъс-Алекзандър бе най-резултатен за Оклахома с 31 точки, а 16 прибави центърът Чет Холмгрен.

За Шарлът новобранецът Брендън Милър реализира 28 точки, а Брайс МакГауънс вкара още 15.

С успеха Оклахома Сити вече има баланс от 34 победи и 15 загуби. Същият актив има и тимът на Минесота Тимбъруулвс, който тази нощ допусна поражение със 106:108 при домакинството си на Орландо Меджик.

Минесота имаше преднина от 17 точки във втората четвърт и осем преди началото на последната, но благодарение най-вече на Франц Вагнер, който вкара седем точки в последната част, гостите от щата Флорида сътвориха обрат.

Вагнер завърши с 19 точки за победителите, а повече от него - 23, записа само Паоло Банкеро. Центърът Уендел Картър приключи с "дабъл-дабъл" от 18 точки и 12 борби.

За Минесота 22 точки и 16 борби постигна Руди Гобер, а още 22 точки вкара Антъни Едуардс.

В друг мач от тази нощ Лос Анджелис Клипърс спечели със 136:125 при визитата си на Детройт Пистънс.

"Ножиците" имаха проблеми срещу най-слабия отбор в Лигата до средата на втората четвърт. Обратът в мача обаче започна в последните минути преди почивката, в които гостите направиха серия от 26:11 и поведоха в резултата още на полувремето.

През второто полувреме разликата между двата отбора продължи да се увеличава, като в един момент стигна и 20 точки.

Кауай Ленард завърши с 33 точки за Клипърс, а още 23 от пейката вкара Ръсел Уестбрук. За Детройт Джейдън Айви бе най-резултатен с 28 точки, а още 26 добави хърватинът Боян Богданович.

В класирането Лос Анджелис Клипърс е на трето място на Запад с 32 победи и 15 загуби, а Детройт е последен на Изток с 6 успеха и 42 поражения.

МВнР също ще бъде оценявано при предстоящата ротация, съобщи Мария Габриел
Кирил Вътев: Каквото и да се направи на срещата със земеделците утре, те ще протестират