Олимпик Лион с важна победа над Ница в Лига 1

Снимка: БТА
от БНТ
08:14, 17.02.2024
Чете се за: 01:15 мин.

Отборът на Лион записа важна победа над един от лидерите във френската Лига 1 Ница. Домакините се наложиха с минималното 1:0, а единствения гол в срещата бе дело на Орел Мангала през първото полувреме.

Ница, който реално е единственият конкурент на ПСЖ за първото място, влезе в мача като фаворит, но гостите така и не успяха да разгърнат пълния си потенциал.

Мангала откри за домакините още в 22-ата минута, като попадението му се оказа и единствено в срещата.

Гостите бяха далеч по-добрия тим на терена, но така и не успяха да превземат вратата на Антони Лопес.

Олимпик Лион вече има актив от 25 точки, като се изкачи на 11-тото място в класирането. Ница остава на втора позиция с 39 пункта.

Лион успя да направи услуга на лидера Пари Сен Жермен, който ако победи тима на Нант в събота, ще увеличи преднината си пред Ница на цели 14 точки.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Още Спорт

Атлетик Билбао направи грешна стъпка в борбата за четвъртото място в Ла Лига
09:20, 12.05.2024
Чете се за: 01:45 мин.
САЩ записа дебютен успех на световното по хокей на лед, Канада започна с победа защитата на титлата
09:02, 12.05.2024
Чете се за: 02:55 мин.
Милан разгроми Каляри и прекъсна сушата си в Серия "А"
Чете се за: 01:50 мин.
Коко Гоф получи "геврек" във втория сет, но си проправи път към четвъртия кръг на турнира от сериите WTA 1000 в Рим
23:25, 11.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
АПОЕЛ Никозия с Георги Костадинов станаха футболни шампиони на Кипър за 29-и път
23:18, 11.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
България определи състава си за първия турнир от Лигата на нациите по волейбол при жените
23:10, 11.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Челси се изравни с Нюкасъл на седмата позиция във Висшата лига след победа с 3:2 като гост срещу Нотингам Форест
22:59, 11.05.2024
Чете се за: 01:22 мин.