Онс Жабур започна с трисетов успех на Australian open

Световната номер 2 Онс Жабур стартира с трудна победа участието си на Australian open, след като надигра Тамара Зиданшек със 7-6 (8), 4-6, 6-1 за близо два часа и 20 минути игра.
Снимка: БГНЕС
от БНТ , Източник: БГНЕС
15:33, 17.01.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Срещата започна с ранен пробив за словенката, 98-а в ранглистата, но тунизийката, финалистка на Уимбълдън от миналата година, обърна нещата до 4-1 в своя полза. Последва серия обаче за Зиданшек и равенство 4-4, като Жабур пропусна сетбол при 5-4 и сервис на съперничката. Стигна се до тайбрек, в който словенката пропусна два сетбола при 6-4, като отрази един за Жабер при 6-7. Зиданшек не успя да оползотвори и трети сетбол, а след това се пропука, за да отиде първата част на сметката на по-именитата от двете тенисистки след около 70 минути.

Във втората част Зиданшек поведе с пробив при 5-3, но не издържа на собствено подаване. Въпреки това, упоритостта й даде резултат и след нов брейк в десетия гейм, тя вкара мача в решителен трети сет. В него обаче на корта имаше само една тенисистка и това бе африканката, която реализира три пробива, за да продължи в следващата фаза на турнира. Жабур завърши с 28 уинъра и 49 непредизвикани грешки, докато Зиданшек направи едва 11 печеливши удара срещу 40 непредизвикани.

Жабур ще играе в спор за място в трети кръг с победителката от мача между Алисън Риск-Армитраж и бившата финалистка на Ролан Гарос Маркета Вондрушова, чийто мач бе прекъснат поради дъжд при резултат 4-1 в полза на американката.

Селекционерът Андреа Буратини определи състава на отбора ни мъже под 17 години за евроквалификация в София