Борил Гочев
21:20, 04.08.2023 (обновена)
Чете се за: 01:55 мин.
Снимка: WRC

От Танак и Ескапека Лапи отпаднаха във втория ден Рали Финландия, която е 9-и кръг от настоящия сезон в световния рали шампионат (WRC).

Естонецът Танак, който беше водач в класирането слек откриващия ден от състезанието, получи механичен проблем и бе принуден да се оттегли още във втората отсечка за деня.

В същото време финландецът Лапи от тима на Хюндай пък излетя от трасето и се удари в дърво от петия етап от надпреварата и така се прости с шансовете си да повтори триумфа на родна земя от 2017-а година.

Действащият световен шампион в WRC и лидер към този момент в генералното класиране Кале Рованпера също имаше тежък ден, тъй като неговият автомобил се обърна в осмата отсечка и почти сигурно извади от сметките още един от фаворитите за победата.

Така, лидер във временното класиране на Рали Финландия след втория ден е британецът Елфин Еванс с Тойота, който има аванс от 6.9 секунди пред пилота на Хюндай Тиер Нювил от Белгия. Трети към този момент се движи Такамото Катсута от Япония от екипа на Тойота, който изостава на почти 9.5 секунди от лидера.

БФС пусна програмата за следващите четири кръга в Първа лига, Лудогорец-ЦСКА на 13 август
След репортаж на БНТ: Ценният стенопис от пловдивска болница ще бъде запазен