Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
08:54, 23.11.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Румънският Сибиу с българският национал Павлин Иванов в състава приключи участието си в турнира за Купата на ФИБА Европа с поражение от шампиона на Полша Анвил Влоцлавек като гост със 71:84 (14:22, 15:21, 16:24, 26:17) в двубой от шестия и последен кръг от група „В“ на надпреварата.

Загубата бе шеста поредно за Сибиу, който остана на последното 4-о място в класирането в групата без нито една победа, а съставът от Полша заема втората позиция с актив 3-3.

Павлин Иванов бе титуляр и завърши с 2 точки и 1 асистенция за 15 минути на терена. Другият българин, който доскоро носеше екипа на Сибиу - Йордан Минчев, напусна тима преди броени дни.

Домакините водеха с 43:29 на почивката, а през второто полувреме контролираха играта и преди последните 10 минути резултатът бе 67:45.

Най-резултатен за победителите от Анвил Влоцлавек стана Якуб Гарбач с 15 точки и 4 борби.

Любопитното е, че победител в групата стана испанският Билбао Баскет, който приключи с перфектен баланс - 6 победи от 6 мача и в следващата фаза ще мери сили с българския шампион Балкан Ботевград в група "К" на надпреварата.