Петра Влъхова спечели първия манш от гигантския слалом в Кранска гора

Словачката финишира с преднина от само 0.02 секунди от втората Федерика Бриньоне

петра влъхова спечели нощния слалом куршевел световната купа ски алпийски дисциплини
12:34, 06.01.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Словачката Петра Влъхова води с 0.02 секунди пред Федерика Бриньоне (Италия) след първия манш на шестия за сезона гигантски слалом от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Кранска гора (Словения).

Лошите метеорологични условия, включващи дъжд в долната част на „Подкорен 3“, затрудняват провеждането на надпреварата. Това се отрази и на представянето на състезателките с по-късен стартов номер.

Бриньоне се спусна първа по трасето и даде време от 56.57 секунди, което беше подобрено с 0.02 от Влъхова, която стартира с №2. Трета остана спусналата се с номер 3 швейцарка Лара Гут-Бехрами, която завърши на 0.15 от водачката.

Микаела Шифрин (САЩ) зае седмото място в първия манш, изоставайки с 0.98 от водачката, въпреки че не допусна видими грешки.

Вторият манш на гигантския слалом в Кранска горе е предвиден за 13:30 часа българско време по-късно днес.