Поставените под номер 1 при мъжете и жените на тенис турнира в Мадрид продължават напред

Яник Синер и Ига Швьонтек дадоха общо пет гейма на съперниците си.

15:15, 27.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Италианецът Яник Синер, който е поставен под номер 1 в схемата на турнира от сериите Мастърс в Мадрид с награден фонд 7 877 020 евро, продължава напред към третия кръг, след като се наложи над сънародника си Лоренцо Сонего с 6:0, 6:3 за малко повече от час игра.

Синер не остави никакви шансове на Сонего в първия сет, който спечели на нула.

Във втората част по-ниско ранкирания италианец все пак спечели три гейма на свой сервис, но загуби четвъртия, което доведе до 6:3 за шампиона от Australian Open.

В следващия кръг Яник Синер ще срещне победителя от мача между австралиеца Джордан Томпсън и руснака Павел Котов.

Четирикратната шампионка от Големия шлем Ига Швьонтек достигна до осминафиналите на турнира WTA 1000 в Мадрид след експресна победа срещу румънката Сорана Кърстя.

22-годишната полска тенисистка се наложи с 6:1, 6:1 за 1 час и 17 минути.

Швьонтек не направи нито една двойна грешка и реализира 6 точки за пробив.

В следващия кръг световната номер 1 ще играе с победителката от мача между Виктория Азаренка и Сара Сорибес Тормо от Испания.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Динко Динев не успя да завоюва първа титла в кариерата си на двойки от турнирите на ITF