Повече от 70 деца и младежи участваха в надпреварите по сноуборд за купа "Радо Янков" в Пампорово

повече деца младежи участваха надпреварите сноуборд купа радо янков пампорово
18:25, 24.03.2024
Чете се за: 02:37 мин.

Повече от 70 деца и младежи от цялата страна от 8 до 19 години участваха в надпреварите по сноуборд за купа "Радо Янков" в Пампорово. За трета година състезанието е част от календара на Българската федерация по ски. За победителите бяха осигурени много награди от организаторите и домакина - най-добрият български сноубордист Радослав Янков.

В оспорван финал Георги Милчев от Амер Спортс спечели купа "Радо Янков" при младежите до 19 години, втори само на 3 секунди след него остана синът на олимпийската шампионка Катя Дафовска Димитър Василев.

При девойките Йорданка Андонова за втора поредна година спечели паралелния слалом за купата. Състезанието се проведе на писта Стената. При най-малките - 8 години, първи са Анастасия Комсалова и Калоян Асенов.

При 11-годишните призовете завоюваха Валентина Трайкова и Петър Кръшняк. Радостина Славова и Павлин Милчев са носителите на купата при момичетата и момчетата до 13 години, а при 15-годишните призовете са за Милена Замфирова и Костадин Сивков.
Радо Янков беше доволен, че все повече деца поемат по неговия път. Той определи изминалия сезон, като най-добрия за него през последните години.

"Това е най-силният ми сезон от 2018-та година насам, успях да се върна в топ 10 в
генералното класиране в слалома, 12-ти завърших в генералното за Големия глобус и разбира се на най-важното състезание тук в Пампорово успях да се кача на подиума. Не съм се качвал на подиума от 2018 г., така че си е голям успех за мен и съм радостен, че завършвам най-вече жив и здрав", заяви пред БНТ Радослав Янков.

Янков коментира и представянето на младежите ни на световното първенство в Лахтал.

"Те взеха пет от шестте медала възможни в двете дисциплини. Страхотни момчета са, страхотен отбор, просто ги поздравявам, от сърце им се радвам, горд съм с тях, имаме бъдеще в алпийския сноуборд", сподели най-добрият ни сноубордист.

Автор Величка Петкова

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Още Спорт

Майкъл Фелпс - плувецът с легендарен статут
00:30, 22.05.2024
Чете се за: 03:45 мин.
Шаби Алонсо: Готови сме за финала срещу Аталанта, очаквам великолепна атмосфера на стадиона в Дъблин
Чете се за: 00:47 мин.
Канада надигра домакина Чехия след продължение на световното първенство по хокей на лед
Чете се за: 03:02 мин.
БНТ представя ансамбъла по художествена гимнастика в поредицата "Спортните таланти на България"
20:45, 21.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Лидерът в генералното класиране Тадей Погачар записа пета етапна победа в обиколката на Италия
20:10, 21.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Двама българи продължават на репешажите на еврошампионата по борба до 23 години в Баку
19:28, 21.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.