Прогрес за Томова в класацията на WTA, вече е на 88-а позиция

виктория томова започна успех квалификациите доха
12:56, 03.04.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Най-добрата ни тенисистка Виктория Томова се изкачи с 8 места в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (WTA), която бе актуализирана днес след края на силния турнир в Маями. Българката е 88-а с актив от 692 точки.

Гергана Топалова и Изабелла Шиникова пък са другите ни представителки в топ 400 на подреждането при дамите, като Топалова се изкачва до върховата за нея 306-та позиция, след като достигна до полуфиналите на турнира в Палманова. Шиникова се придвижва с две места нагоре и вече е под номер 390 в ранглистата.

Ига Швьонтек продължава да е водач, пред Арина Сабаленка и Джесика Пегула. В топ 10 има две промени. Каролин Гарсия измества Онс Жабер от четвъртото място в класацията, докато финалистката в Маями Елена Рибакина – победителка в Индиан Уелс и финалистка в Маями, прогресира с три позиции до седмата. На десето място застава първата ракета на Гърция Мария Сакари. Петра Квитова вече е 10-а след 30-та си титла в кариерата, която спечели вчера в Маями.

Още Спорт

Санкт Паули се завърна в Първа Бундеслига след победа над Оснабрюк
18:41, 12.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Григор Димитров ще се изправи срещу Тейлър Фриц в четвъртия кръг на турнира в Рим
Чете се за: 02:42 мин.
Елвира Краснобаева и Стилияна Николова спечелиха по два златни медала на финалите на Държавното по художествена гимнастика
Започват плейофите в мъжкото волейболно първенство у нас
Националният ни тим по футбол за девойки до 19 г. стартира втората фаза от квалификациите за Евро 2023