ПСЖ не успя да победи Страсбург, но стана шампион на Франция

псж успя победи страсбург стана шампион франция
Снимка: БТА
23:57, 27.05.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Пари Сен Жермен защити титлата си във френската Лига 1. Парижани сториха това кръг преди края на първенството, завършвайки наравно 1:1 като кост на Страсбург.

ПСЖ откри резултата на „Стад де ла Мено“ в 59-ата минута, когато Килиан Мбапе получи топката отляво на наказателното поле на домакините и пусна подаване по земя към Лионел Меси, който овладя и с диагонал изстрел пред границата на вратарското поле прати топката в далечния ляв ъгъл на стража Матс Зелс.

Стасбург успя да възстанови равенството в 79-ата минута. Кевин Гамейро подаде по земя към Морган Сансон, който малко след границата на пеналтерията на столичани стреля фалцово, вратарят Донарума отрази, но при добавката връхлитащият Гамйеро се разписа.

Победата позволи на състава на Кристоф Галтие да събере актив от 85 точки, на четири пункта преднина пред втория Ланс, кръг преди края на шампионата. Страсбург пък заема 15-ата позиция в подреждането с 40 точки от 37 изиграни срещи.

Саша Илич: Вярваме, че може да бъдем шампиони. Ще се борим докрай
Александър Томаш след загубата от ЦСКА: Липсва ни класа