ПСЖ не успя да спечели трети пореден мач в Лига 1 след 2:2 у дома срещу Реймс

16:35, 10.03.2024
Чете се за: 02:05 мин.
псж успя спечели трети пореден мач лига дома реймс
Снимка: БТА

Лидерът във френската Лига 1 ПСЖ направи трето поредно равенство в първенството, завършвайки 2:2 при домакинството си на Реймс в мач от 25-ия кръг.

На "Парк Де Пренс" мачът започна трудно за тима на Луис Енрике, защото след само 7 минути игра груба неточност на Ашраф Хакими позволи на Умар Диаките да му открадне топката в наказателното поле и да комбинира с Маршал Мунеци, който реализира на опразнена врата.

Отговорът на френския първенец не закъсня и десетина минути по-късно виновникът за допуснатото попадение Хакими центрира от ъглов удар, а в борбата за топката Юнис Абделхамид неволно я прати в своята врата, носейки равенството в двубоя.

Малко повече от две минути след този епизод парижани вече водеха в резултата, като този път Гонсало Рамош се възползва от грешка в отбраната на гостите и с удар от близка дистанция оформи пълния обрат за своя тим.

Радостта на привържениците по трибуните обаче се задържа само до края на първото полувреме, когато Умар Диаките получи пас зад отбраната на домакините и преодоля Кейлор Навас, възстановявайки равенството в резултата.

След почивката футболистите на ПСЖ очаквано потърсиха трети гол, с който да стигнат до успеха, но за това не помогна дори включването на Килиан Мбапе, който се появи на терена в 73-ата минута и така срещата завърши без победител.

Парижани остават убедително начело в подреждането на френското първенство с актив от 56 точки, на 10 пред втория Брест, докато Реймс заема 9-а позиция с 35 пункта.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Продават на търг писмо от Опенхаймер, докато едноименният филм е фаворит за "Оскарите"
Микаела Шифрин се завърна триумфално в Световната купа след травмата и грабна малкия глобус в слалома