Пьотр Нестеров с четири поредни победи на тенис турнир за мъже в Скопие

пьотр нестеров започна победа open
Снимка: БФ Тенис
17:53, 08.06.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров, се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Скопие (Северна Македония) с награден фонд 25 хиляди долара.

Квалификантът Нестеров победи на старта на основната схема с категоричното 6:3, 6:0 участващия с "уайлд кард" представител на домакините Стефан Мицов.

19-годишният българин започна добре и поведе с 4:1, а след това взе осем поредни гейма, за да затвори мача след 70 минути игра.

Така за място на четвъртфиналите той ще срещне Самуел Руджери (Италия). Преди този мач Нестеров записа и три победи в квалификациите.

Друг българин, който също премина квалификациите - Николай Неделчев, отпадна в първия кръг след поражение с 3:6, 0:6 от поставения под номер 5 Хумоюн Султанов (Узбекистан).

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

Глушкова и Стаматова се класираха за втория кръг на тенис турнир в Босна и Херцеговина
България завърши на второ място в отборното класиране на Световното първенство по киокушин