Рафаел Надал отново загуби сет, но продължава в Уимбълдън

Рафаел Надал
Снимка: БГНЕС
22:31, 30.06.2022
Чете се за: 01:45 мин.

Рафаел Надал победи Рикардас Беранкис с 6:4, 6:4, 4:6, 6:3 и се класира за 1/16-финалите на Откритото първенство на Великобритания.

В първата част и двамата тенисисти играха равностойно до самия край. "Матадорът" проби своя опонент в последния гейм, за да поведе в сетовете.

Испанецът спечели и втория сет със същия резултат, макар да допусна пробив при 1:2. 36-годишният тенисист се върна в частта с два пробива на своя сметка и удвои аванса си в сетовете.

Третата част започна с пробив за литовецът, което му позволи да спечели сета.

Рафаел Надал поведе с 3:0 в четвъртия заключителен сет, което му осигури комфортен аванс до края на сблъсъка. Двубоят бе прекъснат за около час поради дъжда над Лондон. Рафа реализира първия си мачбол и сложи точка на спора след 3 часа и 7 минути игра.

Това е неговата 16-а поредна победа в турнирите от Големия шлем.

В следващия кръг носителят на 22 титли от Големия шлем ще играе с италианеца Лоренцо Сонего.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини!

Генчовска след председателския съвет: Очаквам писмени указания от премиера