Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън

Снимка: БГНЕС
от БНТ
08:41, 05.07.2022
Чете се за: 02:20 мин.

Рафаел Надал, четвъртият в световната ранглиста, победи нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп (25-и) 6-4, 6-2, 7-6 (8/6) на осминафиналите на Уимбълдън.

Испанецът проби противника си в последния гейм, за да спечели първия сет. След нов пробив във втората част "матадорът" поведе с 3:0 гейма, преди отново да затвори сета с пробив.

Третият заключителен сет започна с пробиви и за двамата тенисисти. До края на частта двамата осъществиха по още един пробив, преди да се стигне до тайбрек. Там 36-годишният състезател поведе с 6:3, но нидерландецът спаси три мачбола и изравни до 6:6. Рекордьорът по титли от Големия шлем спечели следващите две разигравания, за да се поздрави с успеха след 2 часа и 21 минути игра.

В четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу американеца Тейлър Фриц (14-и), който се наложи над Джейсън Кублер с 6:3, 6:1, 6:4.

"Продължавам по правилния път. Беше добра игра срещу добър съперник, който играе все по-добре. Да бъдеш на четвъртфиналите тук (за осми път, бел. ред.), след три години, е много хубаво, особено с всичко, което се случи напоследък. Мачът срещу Фриц ще бъде труден, но сме на четвъртфинал на Уимбълдън, така че какво друго да очакваме", коментира Надал.

Той се бори за 23-ата титла от Големия шлем, след като вече спечели Аустрелиън Оупън и Ролан Гарос тази година.

Държавен вестник публикува решенията за ДДС на хляба и отстъпката за горивата
Филип Попов, БСП: Нов парламент наесен ще е безвъзвратно загубено време за България