Чете се за: 01:02 мин.
Футбол
Реал Мадрид
Снимка: БГНЕС

Реал Мадрид победи Реал Сосиедад с минималното 1:0 в мач от 33-ия кръг на Ла Лига. Арда Гюлер отбеляза победното попадение.

След половина час игра на стадион "Реале Арена" в Сан Себастиан "белият балет" откри резултата. Арда Гюлер засече с едно докосване успоредно на голлинията подаване в наказателното поле на Даниел Карвахал.

Домакините побързаха да отговорят с изравнително попадение само три минути по-късно, но голът на Такефуса Кубо бе отменен след намесата на ВАР заради нарушение.

След почивката Микел Оярсабал също изпрати топката в противниковата врата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Реал Мадрид оглавява класирането с актив от 84 точки, с 14 повече от втория Барселона. Реал Сосиедад остава на 6-ата позиция в подреждането с 51 пункта.