Реал Мадрид се отдалечи от върха след загуба в гостуването на Майорка

17:44, 05.02.2023
Чете се за: 01:40 мин.
Ведат Муриджи Даниел Родригес Майорка
Снимка: БГНЕС

Майорка победи Реал Мадрид с 1:0 в мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Начо Фернандес си отбеляза автогол, за да оформи крайния резултат, а Марко Асенсио пропусна дузпа.

По време на загрявката Тибо Куртоа получи контузия и бе заменен от Андрий Лунин.

Домакините поведоха в 13-ата минута. Даниел Родригес центрира отдясно в наказателното поле, а Начо Фернандес изпрати топката в собствената си врата с глава.

До края на полувремето възпитаниците на Карло Анчелоти така и не отправиха точен удар. Това е първия мач от септември 2021 г. (срещу Виляреал), в който "белият балет" не отправя точен удар в рамките на първата част.

След почивката гостите получиха дузпа след нарушение на Предраг Райкович в краката на Винисиус. Стражът на домакините поправи грешката си и спаси изпълнението на Марко Асенсио.

Реал Мадрид остава на втората позиция в класирането с актив от 45 пункта. Шампионите изостават на 5 точки от лидера Барселона, като каталунците са с мач по-малко. Майорка заема 100ото място в подреждането с 28 точки.