Рилски спортист надви Монтана 2003 в женското баскетболно първенство

рилски спортист надви монтана 2003 женското баскетболно първенство
Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
17:57, 23.12.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Рилски спортист надигра категорично вицешампиона Монтана 2003 с 82:58 (26:14, 20:16, 18:13, 18:15) като домакин в Самоков в двубой от 11-ия кръг в първенството на България по баскетбол за жени.

Домакините стартираха много мотивирано срещата и в края на първата четвърт водеха с 26:14, а в хода на втората преднината им достигна 22 точки, но до почивката гостите намалиха част от пасива си и така първото полувреме приключи при резултат 46:30 в полза на Рилски спортист.

След паузата баскетболистките Монтана опитаха да се противопоставят на съперника, но самоковки не позволиха съкращаване на аванса им и дори го увеличиха до 64:43 преди заключителните 10 минути. В тях разликата стигна 31 точки в полза на домакините, а до края баскетболистките на Монтана 2003 успяха само да съкратят малко пасива си.

Деница Манолова и Вероника Джикова поведоха Рилски спортист, реализирайки съответно 24 и 23 точки, като Манолова оформи и „дабъл-дабъл“, след като добави 14 борби. Виолета Григорова завърши с 19 точки за успеха.

За гостите най-резултатна стана новото попълнение Янина Тодорова, която се отчете с 20 точки и 6 борби, докато Микаела Дамянова се отчете с 12 точки.

В подреждането Рилски спортист заема 3-ото място с баланс 8-2, докато Монтана 2003 засега остава на 2-ата позиция с актив от 9 победи и 2 поражения.

Левски спечели турнира "Звезди на бъдещето" при момичетата, италиански триумф в надпреварата при момчетата
На "Тракия": 9 верижни катастрофи в рамките на 10 км, пътуващите седяха часове край Пазарджик