Рилски спортист не остави шансове на Локомотив София в женския баскетболен шампионат

рилски спортист остави шансове локомотив софия женския баскетболен шампионат
от БНТ , Източник: БТА
18:53, 04.04.2024
Чете се за: 01:22 мин.

Носителят на Купата на България по баскетбол при жените Рилски спортист надделя над Локомотив София с 89:55 (24:14, 23:10, 21:12, 21:19) като гост в двубой от последния 12-и кръг от Първата четворка в първенството.

Гостите от Самоков напълно доминираха в мача в столицата, след като дръпнаха с 10 точки в края на първата четвърт. На почивката те имаха аванс от 47:24, а през второто полувреме баскетболистките на Рилецо продължиха да увеличават преднината си.

Деница Манолова се отличи с 18 точки и 6 борби за победителите, а Таяриана Чембърс допринесе с 15 точки, 9 борби и 2 асистенции.

За Локомотив София Гергана Цекова завърши с 9 точки и 3 борби .

Успехът бе седми за Рилски спортист в тази фаза на шампионата, с което самоковки се изкачиха на второ място във временното класиране, докато столичанки приключват на четвъртата позиция с 12 поредни поражения. И двата отбора обаче са сигурни участници в полуфиналните плейофи, в които ще играят съставите в топ 4.

В събота предстои да се състои и последният мач от Първата четворка между тимовете на Берое и Монтана 2003, а полуфиналите започват идната сряда (10 април).