роберто манчини бнт фокусът вече българия
Снимка: БГНЕС
12:02, 24.03.2023
Чете се за: 02:30 мин.

Отборът на Италия е показал много добро лице за бъдещето, въпреки че действащият европейски шампион стартира кампанията си с домакинска загуба от Англия с 1:2, смята селекционерът Роберто Манчини.

Италианският тим изоставаше в резултата с 0:2 на почивката на мача в Неапол, а след това дебютантът Матео Ретеги успя да намали разликата.

"Започнахме мача добре, с висока преса, което не направихме до края на първото полувреме. Видях отличен италиански отбор през втората част и това носи много обещания за бъдещето", каза Манчини пред RAI.

Манчини призна, че тимът на Гарет Саутгейт е бил по-добър в някои елементи от играта, което е помогнало на Англия да постигне първа победа на италианска земя от 62 години насам, въпреки че Люк Шоу бе изгонен в края на мача.

"Англичаните бяха опасни при статичните положения. Позволихме да ни вкарат първия гол, защото се разсеяхме. Дузпата също дойде след корнер. Мисля, че заслужавахме да вкараме поне още един гол след почивката", каза италианецът.

"Тръгнахме по трудния начин този път, надявам се да завършим възходящо", добави той.

Манчини е сигурен, че нападателят на аржентинския Клуб Атлетико Тигре Ретеги ще продължи да се подобрява.

"Той имаше трудности през първото полувреме, а и защитниците на Англия са физически силни и го ограничиха. Той се движеше по-добре след почивката, но все още е млад, играе в Аржентина и има нужда от време", смята селекционерът.

Италия ще гостува на Малта в неделя в следващия си квалификационен мач за Евро 2024, а мачът ще бъде ръководен от българския съдия Георги Кабаков.

Още Спорт

Магомед Рамазанов пред БНТ: Целта ми на Олимпийските игри е златото
21:43, 14.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Фернандо Каранга и Бърнард Текпетей получиха тежки санкции от Дисциплинарната комисия към БФС
21:32, 14.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Волейболните национали на България загубиха от Естония в неофициалния дебют на Джанлоренцо Бленджини
21:03, 14.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.