С човек по-малко Ювентус не успя да победи Емполи и прекъсна успешната си серия в първенството

Равенството 1:1 в Торино маркира края на серията от пет поредни успеха на "Старата госпожа" в шампионата

Борил Гочев
23:12, 27.01.2024
Чете се за: 02:22 мин.
човек ювентус успя победи емполи прекъсна успешната серия първенството

Отборите на Ювентус и Емполи завършиха наравно 1:1 в среша от 22-ия кръг на италианската Серия "А", играна в Торино.

Срещата далеч не започна по план за състава на домакините, който още в 16-ата минута остана с човек по-малко заради Аркадиуш Милик, който бе изгонен с директен червен картон след едно много опасно влизане в краката на Алберто Чери.

Въпреки че останаха с 10 души, "бианконерите" успяха да открият резултата в 50-ата минута, когато Душан Влахович се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на гостите и с удар от непосредствена близост даде аванс на своя тим.

"Адзурите" обаче се добраха до точката в 70-ата минута чрез младия Томазо Балданци, който се разписа с далечен изстрел по земя, оформяйки крайното 1:1.

Равенството остави Юве на върха в подреждането с 53 точки, на две пред втория Интер, но "Старата госпожа" вече има два мача повече спрямо основния си конкурент за титлата. В същото време Емполи остава на предпоследното 19-о място със 17 пункта.

Малко по-рано в рамките на съботния ден Аталанта се настани в топ 4 след успех с 2:0 в Бергамо срещу Удинезе.

Алексей Миранчук и Джанлука Скамака осигуриха победата за "бергамаските", след като се разписаха в края на първото полувреме и така затвърдиха позицията на тима като един от най-добрите домакини в италианското първенство.

След този успех момчетата на Джан Пиеро Гасперини събраха 36 точки и се изкачиха на 4-ата позиция, докато Удинезе е 16-и с 18 пункта.

Тиери Нювил поведе преди последния ден на рали Монте Карло
Михаела Чепишева и Цветина Попиванова си осигуруха минимум бронз от турнир в Исландия