Борил Гочев
22:14, 22.05.2022
Чете се за: 01:42 мин.
сакари гоф успешно начало париж

Световната №4 в тениса при дамите Мария Сакари започна с победа участието си на тазгодишния Ролан Гарос.

Полуфиналистката в Париж от миналата година не срещна трудности срещу представителката на домакините Клара Бюрел и я надигра с 6:2, 6:3 за малко под час и половина игра.

Гъркинята реализира общо пет пробива в двубоя срещу само два за съперничката ѝ, като по този начин напълно заслужено продължава към втория кръг в турнира, където я очаква мач с Каролина Мухова.

С победа участието си в Париж започна още и Кори Гоф, която се наложи със 7:5, 6:0 срещу Ребека Марино. В първия сет американката показа леки колебания, след като пропиля аванс от 5:2, но впоследствие спечели осем безответни гейма, за да стигне до победата.

В следващия кръг Гоф ще се изправи срещу Алисон Ван Уйтванк, която преодоля Ан Ли, макар че изоставаше със сет и 2:3 във втория. В началото на втората част обаче Ли получи травма в рамото, която впоследствие я принуди да се откаже, носейки победата на белгийската тенисистка.

Междувременно шампионката в турнира от 2016 година Гарбиние Мугуруса пък загуби още на старта, допускайки обрат срещу естонката Кая Канепи - 6:2, 3:6, 4:6.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!