Сърбия победи Литва и оглави квалификационната група на България за Евро 2024

23:31, 24.03.2023
Чете се за: 02:00 мин.
сърбия победи литва оглави квалификационната група българия евро 2024
Снимка: БТА

Отборът на Сърбия постигна победа с 2:0 при домакинството си на Литва в двубой от първия кръг на група G от квалификациите за Евро 2024 в Германия.

„Плавите“ откриха резултата на стадион „Райко Митич“ в 16-ата минута, когато Александър Митрович изведе Филип Костич по левия фланг, който почти от аутлинията върна топката към точката за изпълнение на дузпа с пас по земя, а капитанът Душан Тадич с диагонален изстрел от движение се разписа в долния ляв ъгъл на Джюгас Барткус.

Сърбия удои преднината си осем минути след началото на втората част. Митрович бе намерен с дълго меко подаване в половината на Литва, нападателят на домакините изведе голмайсторът Тадич отляво в пеналтерията на Литва, а той от своя страна върна топката назад към връхлитащия Влахович, който със силен изстрел от близка дистанция прати топката точно под горната греда на вратата, пазена от Барткус.

В 64-ата минута попадение на Вилип Костич бе отменено заради засада.

В класирането Сърбия е лидер с 3 точки, колкото има и вторият Черна гора, но плавите са с по-добра голова разлика. Трети е тимът на България без точков актив, а на дъното е селекцията на Литва заради по-лошата си голова разлика от „лъвовете“.