Състезателите по художествена гимнастика и по волейбол с най-много награди в годишната класация на 166-о спортно училище "Васил Левски"

Възпитаниците на учебното заведение са спечелили 22 медала от световни, европейски и балкански първенства.

състезателите художествена гимнастика волейбол награди годишната класация 166 спортно училище васил левски
Снимка: БФХГ, фейсбук
16:59, 09.01.2024
Чете се за: 03:17 мин.

Състезателите по художествена гимнастика и по волейбол получиха най-много награди в годишната класация на 166-о спортно училище "Васил Левски" в столицата. През 2023 година възпитаниците на учебното заведение са спечелили 22 медала от световни, европейски и балкански първенства, 52-а са шампионите на страната и са завоювали още 290 медала от държавни първенства и международни турнири.

Призът за Спортист номер едно за 2023 година стана притежание на световните шампионки и европейски вицешампионки по художествена гимнастика с ансамбъл девойки Ева Емилова и Габриела Пеева, а тяхната треньорка Кристина Илиева, заедно с волейболния наставник Христо Цветанов, грабна наградата за Най-добър треньор.

Първи подгласнички на най-добрите в индивидуалната класация станаха отборните световни и европейски шампионки по художествена гимнастика София Иванова, Камелия Петрова и Ева Брезалиева, следвани от волейболиста Симеон Николов. В призовата десетка влизат още Димитър Добрев и Николай Николов (волейбол) - 4-о място, Мария Стаменова (естетическа гимнастика) - 5-о място, Владина Грошева (естетическа гимнастика) - 6-о място, Брияна Иванова и Александър Василев (тенис) - 7-о място, Венцислав Тошев (мотоциклетизъм) и Петьо Иванов (волейбол) - 8-о място, Иво Галенков (джудо) и Живко Хинков (борба) - 9-о място и Ивана Вълкова (спортна стрелба) - 10-о място.

Официални гости на церемонията, която се проведе в Актовата зала на училището, бяха ректорът на Национална спортна академия "Васил Левски" проф. Красимир Петков, директорът на детско-юношеската школа на футболен клуб Левски Елин Топузаков, президентите на клубовете Левски по волейбол, художествена гимнастика и борба - Владимир Николов, Валентина Симеонова и Георги Мърков, президентът на СК Илиана Ина Ананиева, петкратният световен и трикратен олимпийски вицешампион по борба Александър Томов, както и личната треньорка на гимнастичката Стилияна Николова - Валентина Иванова.

За изключителни спортни постижения през 2023 година специална награда от кмета на район Подуяне инж. Християн Христов получи бронзовата медалистка в многобоя от световното първенство във Валенсия Стилияна Николова, а за най-голям принос в развитието на спорта в училището бяха отличени волейболен клуб Левски, както и клубовете по художествена гимнастика Илиана и Левски.

Още Спорт

Индиана Пейсърс спечели Мач 7 в "Медисън Скуер Гардън" и се класира за финала на Източната конференция на НБА
Чете се за: 01:02 мин.
Щурм Грац сложи край на доминацията на Ред Бул Залцбург в австрийската Бундеслига
23:33, 19.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Александър Сьорлот извоюва точката за Виляреал срещу Реал Мадрид в осемголов трилър
23:25, 19.05.2024
Чете се за: 01:20 мин.
Константин Костадинов и Аликанте с втора загуба в плейофната серия срещу Форка Лейда в Leb Oro
Чете се за: 00:55 мин.
САЩ вкара 10 на Казахстан в мач от група B на световното първенство по хокей на лед
21:31, 19.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Интер и Лацио не излъчиха победител при коронясването на "нерадзурите"
21:22, 19.05.2024