Севиля спечели домакинството си на Майорка в Ла Лига

Юсеф Ен Несири и Исаак Ромеро се разписаха за победителите

08:39, 23.04.2024
Чете се за: 01:15 мин.
Севиля
Снимка: БГНЕС

Севиля победи Майорка с 2:1 в последния мач от 32-ия кръг на Ли Лига. Юсеф Ен Несири и Исаак Ромеро се разписаха за победителите.

През първото полувреме на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля най-опасното положение бе на сметката на гостите. Серхио Рамос изчисти от голлинията удар на Ведат Муриджи.

След почивката домакините откриха резултата. Юсеф Ен Несири засече с глава центриране в наказателното поле на появилия се в игра за втората част Сусо за 1:0.

Освен с попадение, мароканецът се отчете и с асистенция за второто попадение. Удар на Исаак Ромеро се отклони от противников бранител и попадна в мрежата.

В последната минута от двубоя възпитаниците на Хавиер Агире стигнаха до почетно попадение. Резервата Абдон Пратс засече с глава подаване в наказателното поле от пряк свободен удар на друга резерва - Серхи Дардер.

Севиля се изкачи до 12-ата позиция в класирането с актив от 37 точки. Майорка остава на 16-ото място в подреждането с 31 пункта.