Шампион 2006 победи Академик Пловдив за четвърти успех в женското баскетболно първенство

Български баскетбол

Отборът на Шампион 2006 записа четвърта победа в първенството на България по баскетбол за жени, след като надигра Академик (Пловдив) с 87:80 (18:21, 24:24, 30:14, 15:21) като гост в среща от 13-ия кръг на шампионата.

По този начин кръг преди края на първата фаза от първенството съставът на Шампион дели петата позиция в класирането с Шоутайм, като и двата тима имат по 4 успеха и 8 поражения. Академик пък заема предпоследното място в подреждането с баланс от 2 победи и 11 загуби.

Двубоят в пловдивската зала „Олимпиада“ се разви равностойно. Домакините започнаха по-ефективно в нападение и имаха минимален аванс от 21:18 след първите 10 минути. Във втората четвърт срещата продължи да бъде с поделено надмощие и така след 24:24 във втората част почивката дойде при 3 точки преднина за Академик – 45:42.

След почивката обаче отборът на Шампион 2006 повиши значително нивото на играта си и спечели категорично третата четвърт с 30:14, което се оказа ключово и за крайния изход от двубоя. В последната част Академик се опита да отговори, но не успя да навакса изоставането си и така регистрира 11-о поражение от началото на сезона след 80:87.

За победителите най-резултатна беше Елена Драгоева с 25 точки, а Валентина Веселинова добави 23.

За домакините от Пловдив Анастасия Калева реализира 27 точки.

Иван Таков: Сценаристите на сглобката правят всичко възможно СОС да не заработи
Преди новия парламентарен сезон: Ротацията наближава, въпросите в сглобката остават (ОБЗОР)