Шампионките на двойки в Мелбърн защитиха титлата си

12:31, 29.01.2023
Чете се за: 01:27 мин.
Барбора Крейчикова и Катержина Синиакова
Снимка: БГНЕС

Барбора Крейчикова и Катержина Синиакова защитиха титлата си на двойки при дамите на Откритото първенство по тенис в Мелбърн, Австралия.

Поставените под №1 в схемата победиха японките Шуко Аояма и Ена Шибахара с 6:4, 6:3.

Фаворитките за трофея започнаха срещата с пробив, който им бе достатъчен, за да поведат в геймовете. По идентичен начин започна и втората част, но азиатките изравниха за 2:2 гейма. Японките дори поведоха с 3:2, но Крейчикова и Синиакова спечелиха последните четири гейма в двубоя, за да се поздравят с успеха с първия си мачбол след 1 ас и 29 минути игра.

Чехкините записаха 24-а поредна победа в турнири от Големия шлем. Това е седмото им отличие от мейджър надпревари.

Половин килограм е откритото количество марихуана у задържаната край Разлог полицайка
Келиан ван дер Каап поднови тренировки в Левски, Кристиан Димитров започна упражнения с топка