Шиникова се класира за втория кръг на тенис турнира в Хамамет, Денислава Глушкова отпадна

Изабелла Шиникова
Снимка: Българска федерация по тенис
от БНТ , Източник: БФ Тенис
23:21, 25.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на сингъл на турнира в Хамамет (Тунис) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под №2 в основната схема българка победи Мария Гонсалес от Колумбия със 7:5, 4:6, 6:3 в мач, продължил 2 часа и 51 минути.

Шиникова спечели и първия сет с 6:3 от двубоя си от втория кръг срещу Астрид Лю Ян Фоон от Франция, но срещата беше прекъсната заради тъмнина и ще бъде доиграна утре.

В същото време Денислава Глушкова, която премина през квалификациите след две победи, отпадна на старта на същинската фаза след поражение от египтянката Сандра Самир с 5:7, 6:1, 5:7. Двете изиграха много оспорван мач, който продължи повече от 4 часа и половина, а нашето момиче пропусна и мачбол в решителната трета част преди в крайна сметка да загуби.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Рома излъга Удинезе при доиграването с гол в добавеното време и помрачи дебюта на Канаваро в Серия "А"
Парламентарната комисия по култура и медии прие на първо четене промените в Закона за хазарта