Шумен победи Ямбол в мач от Черноморските игри по баскетбол

Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
18:36, 27.09.2023
Чете се за: 03:47 мин.

Отборът на Шумен постигна първа победа в турнира от Черноморските игри, който се провежда в зала „Христо Борисов“ във Варна. След загубата си вчера от пловдивския Академик, днес Шумен се наложи трудно Ямбол със 79:76. Гостите бяха на път да изпуснат победата в последната част, но успяха да се върнат в мача и да го спечелят.

За победителите Уилфрийд Ликей вкара 20 точки и взе 9 борби, а Брайън Камерон добави 18 точки.

За Ямбол Иван Лилов записа 18 точки, Геди Йозапайтис – 17 точки, а Тейлър Къри вкара 16 точки и спечели 9 борби.

Двата отбора изиграха много оспорвана и равностойна първа част. В началото гостите поведоха със 7:0, но с тройка на Геди Йозапайтис 5.31 минути преди края на периода Ямбол поведе с 11:9. Последваха две изравнявания на резултата, след които отново тимът на Шумен успя да поведе с три точки – 18:15. Домакините обърнаха при 22:21, а след равенство при 25:25 с кош на Уилфрийд Ликей Шумен взе първата четвърт с 27:25. За две минути и половина игра през втората четвърт гостите в мача успяха да поведат с 8 точки при 33:25, а малко по-късно преднината им стана 9 точки – 36:27. Около три минути преди почивката с кош на Дейвид Ролинс Шумен поведе с 10 точки – 41:31. На полувремето резултатът бе 49:40 за гостуващия тим.

След почивката тимът на Ямбол набързо вкара 5:0 точки и успя да намали изоставането си. След малко повече от 4 минути игра с кош на Шакил Уолтърс домакините намалиха пасива си до 2 точки – 51:53. Отборът на Шумен отвърна със серия 8 към 2 точки и отново поведе с 8 точки – 61:53. Преди последния период резултатът бе 67:61 за гостуващия тим. Домакините стартираха отлично последната четвърт и за малко повече от пет минути игра вкараха 13 срещу 2 точки и успяха да обърнат резултата в своя полза – 74:69. Две минути и 14 секунди преди края Шумен изравни при 76:76 с кош на Брайън Камерон, а след това и поведе след два успешно изпълнени наказателни удари от същия състезател. Ямбол се опита, но не успя да обърне резултата и шуменци записаха първата си победа в надпреварата.

След тази среща три отбора имат по една победа – Академик Пловдив (1 мач), Шумен (2 мача) и Ямбол (2 мача), а Черно море Тича е с 1 загуба от 1 изиграна среща.

По-късно днес е вторият мач от програмата за деня между отборите на Черно море Тича и Академик Пловдив.

Утре са последните два мача от надпреварата. От 16:00 часа играят Академик Пловдив и Ямбол, а от 18:30 Черно море Тича среща тима на Шумен.