Борил Гочев
22:26, 28.03.2023
Чете се за: 01:35 мин.
синер мина рубльов маями фриц справи руне

Италианецът Яник Синер се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите АТР Мастърс 1000 в Маями, след като елиминира в два сета руснакът Андрей Рубльов.

Поставеният под №10 в надпреварата Синер, който в предишния кръг се справи с първата ни ракета Григор Димитров, отново не загуби сет и надви Рубльов с 6:2, 6:4.

Италианецът не допусна да се стигне до точка за пробив в хода на цялата среща, а на свой ред се възползва от три от петте възможности пред себе си, за да стигне до крайната победа след час и 12 минути на корта.

В спор за място на полуфиналите пък Яник Синер ще се изправи срещу победителя от мача между финландеца Емил Руусувуори и нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп.

Място в четвъртфиналите заслужи и първата ракета на САЩ Тейлър Фриц, който надигра с 6:3, 6:4 седмия поставен в надпреварата Холгер Руне и така чака в следващия кръг световния №1 Карлос Алкарас или Томи Пол.

Юношеските ни национали по хокей на лед с първи успех на световното в София
Българските гимнастици започват утре участието си на световното първенство за младежи и девойки в Турция