Славия 2017 и Левски София записаха победи във волейболния шампионат при жените

21:37, 02.03.2024
Чете се за: 01:22 мин.

Отборите на Славия 2017 и Левски София постигнаха победи в домакинствата си от 12-ия кръг в българското първенство по волейбол при жените.

"Белите" се наложиха с 3:1 (25:14, 17:25, 25:18, 25:21) гейма над състава на Варна ДКС, който изигра втори двубой в столицата в рамките на 24 часа, след като в петък варненки загубиха и от ЦСКА.

В същото време тимът на Левски нямаше никакви трудности срещу този на Хектор и спечели столичното дерби с 3:0 (25:20, 25:13 и 25:14) гейма.

След тези две срещи "сините" остават на 3-ото място в подреждането с баланс 9-3, следвани от Славия с показатели 7-5.

Хектор и Варна ДКС заемат съответно 7-а и 8-а позиция в подреждането, като столичанки са с актив от 1 победа и 12 загуби, докато варненки имат също един единствен успех на сметката си, но и цели 13 поражения.

В неделя (3 март) кръгът завършва с два мача. Марица 2022 и ЦСКА се изправят един срещу друг в 12:30 часа.

В другата среща Марица Пловдив е домакин на Дея спорт. Двубоят ще бъде излъчен НА ЖИВО по БНТ 3 и на сайта ни bntsport.bg от 15:25 ч.!