19:41, 28.04.2023
Чете се за: 02:07 мин.
славия наказа грешките септември временно настани топ
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Славия победи с 2:1 като гост състава на Септември София в столично дерби, играно на Националния стадион "Васил Левски".

Домакините започнаха срещата по-добре, но въпреки че на пръв поглед владееха инициативата грешка в тяхната отбрана позволи на Тони Тасев да даде аванс на "белите" в края на първата част, разписвайки се с глава след центриране на Галин Иванов.

В 76-ата минута пък гостите наказаха нова груба неточност в редиците на Септември, след като Петър Чуич сбърка при опита си да върне една топка назад, което позволи на Славия да организира бърза контраатака, която завърши с гол на Владимир Николов, който по ирония на съдбата реализира първото си попадение с екипа на "белите" във вратата на своя бивш клуб.

"Синьо-червените" все пак намериха начин да върнат един гол чрез Кристиян Пешов, който беше точен в 88-ата минута, но за повече момчетата на Светослав Петров нямаха сили и така те допуснаха своята пета поредна загуба в българското първенство.

За Славия пък тази победа означава, че отборът вече има актив от 45 точки и временно се настани на 6-а позиция преди двубоя на Локомотив Пловдив срещу Спартак Варна по-късно тази вечер.

Тимът на Септември пък остава на 13-о място с 22 пункта.

Евродепутати от България и Румъния смятат, че двете държави трябва заедно да се присъединят към Шенген