Славия победи Левски и измести "сините" от петото място в Първа лига

18:53, 12.10.2022
Чете се за: 02:22 мин.
славия победи левски измести сините петото първа лига
Снимка: ПФК Славия

Отборът на Славия постигна победа с 2:1 при домакинството си на Левски в отложен дерби-мач от третия кръг на Първа лига.

„Белите“ откриха резултата на стадион „Александър Шаламанов“ в столицата след точно половин час игра, когато топката стигна до Галин Иванов на границата на наказателното поле на „сините“. Опитният халф на Славия финтира новото попълнение на Левски Абдулахи Шеху и с фалцов удар прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от младия Пламен Андреев.

Домакините отбелязаха втори гол в началото на второто полувреме, но той бе отменен. Ертан Томбак с балонна топка изведе резервата Кристиян Добрев десния фланг, който проби в пеналтерията на Левски и подаде по земя към точката за изпълнение на дузпа, където Емил Стоев с удар от движение се разписа. Попадението, обаче, бе отменено заради засада на Добрев.

Славия все пак удвои преднината си в 71-ата минута, когато Кристиян Добрев проби отдясно в наказателното поле на „сините“ и пусна успореден пас, като топката бе прескочена от Галин Иванов, който я остави за непокрития Кемело Нгуена. Футболистът на домакините се разписа от близка дистанция.

В третата минута от добавеното време на срещата Марин Петков върна един гол за Левски.

В класирането съставът на Златомир Загорчич събра актив от 24 точки и измести Левски от шестото място, въпреки че тимът на Станимир Стоилов има същия точков актив.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!