Славия продължава за Купата на България след обрат над Ботев Пловдив

Снимка: Start-photo.bg
от БНТ
13:53, 03.12.2022
Чете се за: 02:22 мин.

Славия победи Ботев Пловдив s в 1/8-финален мач за Купата на България. Гостите откриха резултата на стадион "Александър Шаламанов" в София с гол на Елвис Ману, но домакините стигнаха до обрат с попадения на Кристиан Добрев и Кемельо Нгена. Хидайет Ханкич спаси дузпа на Галин Иванов, а гол на Антоан Бароан бе отменен поради засада.

Срещата бе проследена от президента на столичани Венцеслав Стефанов, бившият футболист на двата отбора Асен Караславов и старши треньора на Крумовград Велислав Вуцов, баща на вратаря на Славия Светослав Вуцов.

"Канарчетата" се възползваха от грешка в противниковата отбрана, за да поведат в резултата. Елвис Ману засече с едно докосване подаване на Антоан Бароан в опразнената врата за 1:0.

В ответната атака "белите" изравниха. Иван Минчев изведе Кристиан Добрев сам срещу противниковия страж и полузащитникът завърши атаката с удар от границата на наказателното поле.

След почивката възпитаниците на Златомир Загорчич осъществиха обрат. Кемельо Нгена даде аванс на тима си с плътен изстрел извън наказателното поле.

Домакините получиха дузпа в 70-ата минута след шпагат на Самуел Супрайен в краката на Кристиан Добрев. Галин Иванов се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар, но Хидайет Ханкич отрази удара му.

Антоан Бароан изпрати топката във вратата на Светослав Вуцов, но попадението бе отменено поради засада.

Славия е шестият 1/4-финалист в надпреварата, след като Арда, ЦСКА, Спартак Варна, ЦСКА 1948 и Локомотив София вече се класираха за тази фаза на турнира.

Гледайте Аржентина - Австралия от 21:00 ч. НА ЖИВО по БНТ 1 и БНТ 3
Йотова: Нидерландия направи най-добрия коледен подарък на евроскептиците и на тези, които не искат да има силна Европа