Славия с класическа победа над Спортист Своге при представянето на "белите" за новия сезон

22:18, 01.07.2022
Чете се за: 01:57 мин.
славия класическа победа спортист своге представянето белите новия сезон
Снимка: БГНЕС

Отборът на Славия победи с 3:0 втородивизионния Спортист Своге в последната си контрола от лятната подготовка преди старта на новия футболен сезон у нас.

Резултатът на стадион "Александър Шаламанов" бе открит в 11-ата минута, когато Ертан Томбак центрира отдясно в наказателното поле на "шоколадите", топката стигна до Тони Тасев, който с пета я върна към Йон Бакеро. Първоначалният изстрел на испанецът бе блокиран, но при добавката Бакеро се разписа в долния десен ъгъл на Ивайло Василев.

"Белите" удвоиха преднината си в 53-ата минута чрез Георги Вълчев, който стреля от над 25 метра след късно изпълнение на пряк свободен удар, а топовния изстрел на Вълчев прати неспасяемо топката в сглобката на вратата на Спортист Своге.

Преднината на Славия в срещата стана класическа в 67-ата минута, когато грешка при изнасянето на топката от страна на резервния стаж на гостите Стефано Кунчев позволи на Дарко Тасевски да изведе на стрелкова позиция Валентин Петров, който без проблем се разписа в десния ъгъл на вратата за крайното 3:0 в полза на състава на Златомир Загорчич.

До началото на шампионата славистите ще се подготвят на базата си в София.

В първия кръг в Първа лига воденият от Златомир Загорчич състав ще гостува на новака в елита Спартак Варна. Срещата е на 11 юли (понеделник) от 18.30 часа.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини!

Кметът на Истанбул Екрем Имамоглу: Ние сме близки - София, Истанбул, Атина - градове с обща култура
Георги Свиленски: Подкрепяме кабинет с премиер Асен Василев