Спартак Плевен и Балкан започнаха плейофите в НБЛ с победи

Плевенчани надиграха Черно море Тича, докато шампионите спечелиха домакинството си на ЦСКА

БК Спартак Плевен
Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
21:52, 29.04.2024
Чете се за: 03:05 мин.

Тимът на Спартак Плевен победи Черно море Тича със 116:83 (29:14, 24:21, 36:24, 27:24) като домакин и взе аванс в четвъртфиналната битка. Двубоят започна с 35-минутно закъснение заради технически проблем с времеизмервателната уредба в зала „Балканстой“ в Плевен.

Домакините започнаха уверено и бързо се откъснаха напред в резултата. В края на първата четвърт авансът им достигна 15 точки, но Черно море влезе по-добре във втората част и свали разликата под 5 точки, преди Спартак да се мобилизира и отново да поведе с 18 точки при 53:35 сред 20 минути игра.

Последва много резултатна трета част, в която плевенчани вкараха 36 точки срещу 24 за Черно море Тича. Преди заключителните 10 минути домакините се откъснаха с 89:59, а до края най-голямата разлика достигна 41 точки.

Браянт Томас бе най-резултатен за Спартак Плевен с 23 точки и 4 борби, докато Джулиен Люис добави 15 точки и 7 борби.

За Черно море Тича Аверил Ъгба завърши с 22 точки и 8 борби, а Венелин Христов вкара 11 точки.

Шампионът Балкан се наложи над гостуващия ЦСКА с 91:76 (18:26, 29:13, 26:25, 18:12) в друг мач от четвъртфиналните плейофи, а на трибуните в „Арена Ботевград“ бе и българската баскетболна звезда Александър Везенков.

Гостите от ЦСКА изиграха по-добра първа четвърт, в края на която водеха с 26:18. Втората част започна със страхотна серия на ботевградчани, които обърнаха до 39:29 в своя полза при оставащи по-малко от пет минути от първото полувреме и задържаха преднината си до почивката – 47:39.

През второто полувреме отборът на Балкан не изпусна инициативата, макар „червените“ да вложиха много усилия в опитите си да застрашат водачеството на домакините. След третия период ботевградчани водеха със 73:64 и до края дръпнаха с 15 точки.

Майки Диксън се отличи за Балкан с 29 точки и 6 асистенции, а Николай Грозев се отчете с 14 точки.

За ЦСКА Васил Бачев завърши с 23 точки, 3 борби и 6 асистенции, а Камерън Грегъри реализира 19 точки и 9 борби.

Вторите мачове при всички четвъртфинални двойки са насрочени за 1 май. Левски приема Черноморец от 18:00 часа в зала „Триадица“ в София. Шумен ще бъде домакин на Рилски спортист в „Арена Шумен“ от 18:00 часа, Черно море Тича посреща Спартак Плевен в зала „Христо Борисов“ във Варна от 19:00 часа, а мачът ЦСКА – Балкан е насрочен за 17:00 часа в залата на „червените“ в столицата.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Берое не срещна затруднения при домакинството си на Етър
Водачите в редовния сезон Черноморец и Рилски спортист поведоха в четвъртфиналните си серии