Спартак Варна и Пирин Благоевград са първите четвъртфиналисти за Купата на България

Борил Гочев
17:24, 18.11.2023
Чете се за: 02:17 мин.
спартак варна пирин благоевград първите четвъртфиналисти купата българия
Снимка: startphoto.bg

Спартак Варна и Пирин Благоевград са първите два отбора, които си осигуриха място в четвъртфиналите на турнира за Купата на България през настоящия сезон.

Варненци взеха втори пореден скалп на отбор от елита, побеждавайки тима на Локомотив София след изпълнение на дузпи като гост.

В редовното време и продълженията двубоят на стадион "Локомотив" завърши без голове, но изстрелите от бялата точка "соколите" бяха безгрешни, докато за домакините пропуски направиха Красимир Станоев и Симеон Мечев.

Така, за втори пореден сезон Спартак Варна ще бъде част от най-добрите осем в надпреварата за Купата на България, като този път достигат до тази фаза като представител на Втора лига, докато преди година варненци бяха част от елита, когато елиминираха двама съперника преди да бъдат спрени в четвъртфиналите от Лудогорец.

В четвъртфиналите през този сезон ще играе и Пирин Благоевград, който надигра с 2:1 след обрат и продължения отбора на Ботев Враца във втория осминафинален дуел днес.

Гостите от Враца поведоха в 17-а минута с гол на Даниел Генов, но Пирин изравни в началото на втората част с гол на Аймен Суда от дузпа.

При резултат 1:1 срещата влезе в продълженията, когато в 112-ата минута Иван Тасев вкара победния гол за "орлетата" и по този начин класира тима за пръв път в четвъртфиналите на турнира за Купата на България от сезон 2016/17 насам.