Срещите ЦСКА - Дея Спорт и Левски - Монтана ще излъчат финалистите в турнира за Купата на България по волейбол

В 16:00 ч. играят ЦСКА и Дея спорт, а от 19:00 ч. е срещата Левски - Монтана.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
13:06, 20.01.2024
Чете се за: 02:37 мин.
срещите цска дея спорт левски монтана излъчат финалистите турнира купата българия волейбол
Снимка: startphoto.bg

ЦСКА срещу Дея Спорт и Левски срещу Монтана са полуфиналните мачове в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете, които ще се изиграят днес в зала "Левски София".

В първия двубой от програмата вчера, Дея Спорт се наложи с 3:1 (25-21, 23-25, 25-21, 25-19) над Пирин (Разлог). Най-резултатен за бургаския тим беше Николай Учиков с 19 точки, а 17 добави Валентин Братоев. Мариян Наков записа цели 21 точки за Пирин, които не бяха достатъчни за победа.

Във втората четвъртфинална среща се изправиха шампионът Нефтохимик 2010 и ЦСКА, а развоят на срещата бе идентичен на първия сблъсък от деня. Тя обаче ни предложи много зрелище в отделните геймове. "Червените" поведоха, допуснаха изравняване във втората част, но до края заслужиха успеха с 3:1 (25-21, 23-25, 29-27, 25-23).

Най-резултатен за ЦСКА беше Страхиня Бързакович с 24 точки, а 19 добави Тодор Вълчев. За Нефтохимик най-много отблеляза Розалин Пенчев - 21, следван от Бранимир Грозданов -15.

Носителите на Суперкупата на България и домакин на финалите Левски София също продължи напред след резултат 3:1 (23:25, 25:22, 25:14, 25:23) срещу Берое 2016 (Стара Загора).

Най-резултатни бяха Светослав Гоцев и Кристиан Титрийски с по 15 точки, а 13 точки добави Владимир Гърков. Спас Байрев бе над всички с 21 за Берое 2016.

Последният полуфиналист бе определен между Монтана и Хебър (Пазарджик). В тази среща се получи и единствената чиста победа, като настоящият носител на трофея – Хебър, отстъпи с 0:3 (20-25, 18-25, 15-25).

Най-резултатен за Монтана бе Кристиан Валчак с 11 точки, а по 10 добавиха Фахри Путратама и Самуил Вълчинов. За Хебър с двуцифров актив се отчете новото попълнение Калоянн Вълчинов - 10 точки.