Стефанос Циципас отпадна от турнира от сериите ATP 1000 в Мадрид след изненадваща загуба от квалификант

Гръкът бе в серия от 10 победи и само една загуба на клей този сезон.

от БНТ
14:30, 27.04.2024
Чете се за: 01:15 мин.

Квалификантът Тиаго Монтейро елиминира Стефанос Циципас от турнира сериите ATP 1000 в Мадрид с 6:4, 6:4 във втория кръг за час и 36 минути. Гръкът бе в серия от 10 победи и само една загуба на клей този сезон, като това включва победата на друг турнир от ATP 1000 в Монте Карло и финал на турнира от сериите ATP 500 в Барселона от Каспър Рууд.

Световният номер 7, който има два финала на турнири от Големия шлем, загуби първия сет и падаше във втория. Той успя да спаси два мачбола на световния номер 118 при 3:5 и негов сервис. В следващия гейм стигна до точка за пробив за 5:5, което можеше да донесе обрат в мача. Бразилецът обаче успя да я отрази и спечели мача от четвъртата си възможност.

В третия кръг Тиаго Монтейро чака победителя от мача между чеха Иржи Лихечка и сърбина Намад Меджедович.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Давид Иванов извоюва среброто на финала на кон с гривни при младежите на европейското първенство по спортна гимнастика в Римини