Стилияна Николова триумфира с титлата в многобоя при жените на държавното по художествена гимнастика

стилияна николова боряна калейн ева брезалиева участват държавното художествена гимнастика
Снимка: БГНЕС
от БНТ
20:18, 12.05.2023
Чете се за: 02:30 мин.

Стилияна Николова от клуб Илиана спечели титлата в многобоя при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Елит", което се провежда в столичната зала "София".

Николова изигра много силно всичките си съчетания и събра 141.050 точки. Тя получи оценки от 36.050 на обръч, 35.550 на топка, 35.500 на бухалки и 33.950 точки на лента. Възпитаничката на Валентина Иванова спечели и приз "Мария Гигова", който се връчва на шампионката в многобоя.

За Николова това е първа титла от Държавно първенство при жените, а утре тя ще играе на финалите и на четирите уреда.

"Всяко едно състезание го приемам еднакво, не подценявам нито едно. Радвам се, че успях да покажа композициите си по добър начин и да покажа това, което тренирам", каза победителката.

Изключително силното завръщане на Боряна Калейн от Левски-Триадица, която спечели сребърния медал със 139.600 точки (35.800, 34.900, 35.050, 33.850)

Трета се нареди Ева Брезалиева (Левски плюс) със 131.450 (34.900, 33.750, 30.100, 32.700) точки.

Трите медалистки ще представят България на Европейското първенство в Баку (Азербайджан) през следващата седмица.

Топ шест се допълва от Татяна Воложанина (Илиана) със 125.250 точки, Лъчезара Пекова (Левски) със 119.200 и Ивон Бошкилова (Левски) със 113.300.

Главен съдия на състезанието е Филипа Филипова. Домакин съвместно с БФХГ е КХГ София Спорт-2017.

Финалите на отделните уреди при девойки младша възраст, девойки старша възраст и жени са утре в зала "София".

Втори ден от посещението на Бил Клинтън в София
Прокуратурата: На мястото на инцидента с Гешев е имало чуждестранен експерт, но той не е участвал в разследването